Home / Örgü ve El İşleri / 2017 İĞNE OYASI MODELLERİ – İğne Oyası Aşamaları – İğne Oyası Çeşitleri
2017 İĞNE OYASI MODELLERİ - İğne Oyası Aşamaları - İğne Oyası Çeşitleri
2017 İĞNE OYASI MODELLERİ - İğne Oyası Aşamaları - İğne Oyası Çeşitleri

2017 İĞNE OYASI MODELLERİ – İğne Oyası Aşamaları – İğne Oyası Çeşitleri

2017 İĞNE OYASI MODELLERİ

İğne oyası diğer el işleri arasından en popüler yere sahiptir. Yazmalarda, havlu kenarlarda, danteller’de ve daha birçok yerde kullanılabilen iğne oyaları artık herkesin öğrenmek için uğraştığı bir el işi modelidir. İğne oyası modelleri internet sayesinde yaygınlaşmıştır. Bayanların yaptığı her modeli sanal ortamda paylaşması insanların ilgisini daha çok çekmektedir. İğne oyaları evden iş bölümünün de en büyük kısmını oluşturmaktadır. Bayanlar iğne oyası yaparak aile geçimine katkıda bulunmaktadırlar. İnternet aracılığı ile binlerce model arasında kendinize uygun modeli seçme imkanını hem kısa bir sürede hem de kolayda bulabilirsiniz.

İğne Oyası Aşamaları

İğne oyasını iğne tutmasını bilen herkes yapabilir. Görünüşte çok zor gibi görünen iğne oyası düğümlerin bir araya gelmesiyle oluşur. Başlangıçta kolay modellerle pekiştirilen iğne oyası zamanla yerini karmaşık ama güzel örneklere bırakacaktır. Genç yaşlı herkesin yapabileceği ve severek kullanacağı iğne oyaları şimdilerde çeyizlerin en göz alıcı parçalarıdır. 2017 iğne oyası modelleri arasında yazmalardan sonra havlu kenarı süslemeler dikkat çekmektedir. Çeşit çeşit renk ve desenlerle süslenen havlular iğne oyasının ne kadar geliştiğini göstermektedir. İğne oyası en güzel beyaz yazmalarda kendini gösterir. Çünkü beyaz yazmalarda istenilen renk kullanılarak uyum yakalanabilir.

İğne Oyası Çeşitleri

Sıra işi iğne oyaları yazmalarda daha şık görünür ve oldukça göz doldurur. Modellerin bulundukları yörelerin kültürlerinden etkilenmiş olması da iğne oyasının gelişmesinde çok katkı sağlamıştır. Doğu bölgelerinde daha ağır modeller kullanılmaktadır. Yazmaların kenarlarına yapılan modeller büyük motiflerden oluşmaktadır. Artık giyimdeki modaya uygunluk iğne oyalarında da göz önünde tutulmaktadır. Her yıl farklı modellerin piyasaya sürülmüş olması hem yapanların hem de alıcıların dikkatini çekmektedir. İğne oyası modelleri arasında sutaşı, papatya motifi, püsküllü iğne oyaları, tahta boncuklarla yapılan iğne oyları, değişik pullarla birleştiren iğne oyaları daha çok tercih edilmektedir. İğne oyası tığ işi modellere göre daha zarif ve şık durduğu için özel günlerde daha çok tercih edilir. Erkek çocukların bile çeyizinde yerini alan iğne oyası herkesin beğenisine sunulmaktadır. İğne oyasında’ki inceliğin büyüsüne kapılmamak mümkün değildir.

 

About Laylay Hobim

Check Also

laylayhobim amigurumi

Herbalife sen nelere Kadirsin 2. Evlilik teklifini yaptırıyor :)

  Benim gibi kuduranlar çirkeflik yapmak isteyenler burda mı acabası . . . Şuna bakın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*