Home / Örgü ve El İşleri / EL İŞİ ÖRGÜ MODELLERİ
EL İŞİ ÖRGÜ MODELLERİ
EL İŞİ ÖRGÜ MODELLERİ

EL İŞİ ÖRGÜ MODELLERİ

EL İŞİ ÖRGÜ MODELLERİ

El işi örgü eskilerin vazgeçilmez moda ürünlerindendi. Genç yaşlı herkesin uğraş edindiği bir el örgüsü modeli eskilerin yaşam tarzlarını süslemektedir. Şimdilerde ise örgü işleri yapılması zor ama kullanımı ve çeşitleri ile çok ilgi gören bir uğraş haline gelmiştir. Kullanım alanları genişledikçe el işlerine artan beğeni de artmaktadır. Yatak odalarında, oturma odalarında, çocukların kışlık takımlarında oldukça ön planda duran örgü işleri modası geçmeyen ve eskimeyen ürünler arasındadır.

El İşi Örgünün Kullanım Alanları

Yatak odalarında abajurları süslemek için yapılan değişik danteller odanıza değişik bir hava katacaktır. Ayrıca dantel ve el örgüsünün birleştiği yatak örtüleri, pike takımları evlenecek kızların en can alıcı parçaları arasındadır. Oturma odalarında kullanılan danteller masa, sehpa gibi ürünlerin üzerine örtülerek farklı dekorasyonların oluşmasına katkı sağlamaktadır. Örgü her alanda kendine bir yer edinmiştir. Çeşitliliği açısından da oldukça herkesin beğenisini kazanmaktadır. Örgü çantalar, saç bandajları, örgü sepetler, patik, kazak gibi birçok üründe el örgüleri yapılabilir. Ayrıca kış aylarının vazgeçilmez takımlarından olan atkı, bere, eldiven takımlarında en çok tercih edilen yine el örgüleridir. Bebek ve çocukların yelek, hırka gibi çeşitlerinde de örgü modelleri çok dikkat çekmektedir. El örgüleri çabuk eskimeyen hatta kuşaktan kuşağa bırakılabilen bir özelliğe de sahiptir. Ayrıca dışarıdan aldığımız sağlıksız kıyafetlerinde böylece bir nevi önüne geçilebilir.

El işi örgü modelleri yaz kış evlerimizin dekoratifinde bizlere yardımcı olmaktadır. Çok paralar vermeden değişik el işi paspaslar, sandalye, tabure kılıfları değişik dekoratif ürünler eski eşyalarından sıkılan ve farklılık yaratmak isteyenlerin yardımına koşmaktadır. El işi örgü modelleri ev tekstilinde trend ürünler arasına girmiştir. Yuvarlak, değişik geometrik şekiller ve çiçek motifleri ile oluşturulan paspas modelleri banyo, mutfak gibi yerlerde kullanılarak doğallık yaratılabilir. Küçük,büyük demeden istenilen renk ve desende yapılan patik modelleri de herkesin ilgisini çekmektedir. Hatta ev ayakkabı modelleri ile misafirliklerde göz doldurmaktadır. Kadınlar bir araya geldiklerinde değişik el örgülerini paylaşarak çeşitliliğin artmasına katkı sağlamışlardır. Böylece el örgüleri günden güne piyasaya olan eğilimini artırmaktadır.

Bana Ulaşmak için 

About Laylay Hobim

Check Also

laylayhobim amigurumi

Herbalife sen nelere Kadirsin 2. Evlilik teklifini yaptırıyor :)

  Benim gibi kuduranlar çirkeflik yapmak isteyenler burda mı acabası . . . Şuna bakın …

5 comments

  1. Merhaba mike mouse tarifini rica edebilirmiyim

  2. Ellerinize sağlık

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*