Home / Örgü ve El İşleri / Etamin Nasıl Yapılır? Etamin Nedir? Nasıl Dokunur?
Etamin Nasıl Yapılır? Etamin Nedir? Nasıl Dokunur?
Etamin Nasıl Yapılır? Etamin Nedir? Nasıl Dokunur?

Etamin Nasıl Yapılır? Etamin Nedir? Nasıl Dokunur?

Etamin Nasıl Yapılır?

Birçok kadının günlük hayatında en çok merak ettiği soruların başında ‘Etamin nasıl yapılır?’ sorusu gelmektedir. Dikkatle baktığınızda son derece hoş görünen ve üzerinde ciddi emek harcanan bu tasarımlar, özellikle hanımlar tarafından üzerinde ciddi bir zaman uğraşarak hazırlanmaktadırlar. Etamin adı verilen bir bez ve kasnak yardımı ile siz de birbirinden güzel şekiller oluşturabileceğinizi ve bu şekilleri evinizin pek çok yerinde kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Evlerinizde feminen bir şıklığı yakalamak, daha önce hiç bu kadar kolay olmamıştı. Haydi şimdi hep beraber etamin nasıl işlenir buna değinelim ve sizler için birkaç örnek gösterelim.

Etamin Nedir? Nasıl Dokunur?

Etamin işlemek istiyorsanız, gözenekleri büyük bir bez edinmeniz yararınıza olacaktır. Birçok tuhafiyede bulabileceğiniz bu özel bez, büyük iğneler yardımı ile kolaylıkla döşenebilmekte, hanımlar istenildiği şekillere bağlı kalarak modellerini işleyebilmektedirler. Etamin çok uzun yıllardır hanımların gözde parçaları arasında bulunduğundan ötürü, bu güne kadar etamin stili ile birbirinden güzel onlarca farklı model oluşturulmuştur. Tamamen hayal gücünüzü kullanarak onlarca farklı model oluşturabilir, birbirinden güzel seccadeler oluşturabilir ya da yatak odanızı süsleyecek nevresimler oluşturabilirsiniz.

Etamin, bir kasnak yardımı ile sıkıştırıldıktan sonra, bezin içerisindeki gözeneklere çarpı işareti atmak suretiyle oluşturulmaktadır. Pek çok kişinin tahmin edeceği üzere oluşturulan şekillerin birçoğu çiçek detaylarıdır. Birçok hanımın bu detayları sevdiğini ve dolayısı ile kullanmış oldukları eşyaları çiçek detayları ile süslediklerini söylemek mümkündür.

Son zamanlarda etamin seccadeler oldukça yaygın olduğu gibi, tamamen bu stili kullanarak kendiniz için bir uğraşı bulabilir ve çok güzel bir hobi edinebilirsiniz. Aynı zamanda etamin ürünler işleyerek ev bütçenize katkıda bulunabilir ve son derece çok para kazanma imkanına da sahip olabilirsiniz. Daha önceden dikmiş olduğunuz etamin örneğini çeşitli kıyafetlerinizin üzerine dikebilir, yama yapabilir ve ortaya farklı tasarımlar da çıkarma şansına sahip olabilirsiniz. Özellikle son yıllarda bebek kıyafetlerinde farklı tarzda etamin yamalar ile karşılaşma oranının fazla olduğunu söylemek mümkün. Siz de You tube ve farklı siteler aracılığı ile etamin örmeye başlaya bileceğinizi unutmayın.

About Laylay Hobim

Check Also

laylayhobim amigurumi

Herbalife sen nelere Kadirsin 2. Evlilik teklifini yaptırıyor :)

  Benim gibi kuduranlar çirkeflik yapmak isteyenler burda mı acabası . . . Şuna bakın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*